Bu Ayın Bebekleri
Dr. ASLI VURAL SESVER

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI
Dr. Aslı Vural Sesver 29 Eylül 1972 de Antalya' da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Antalya Kolejinde tamamladı. Hacettepe Tıp (ing) Fakültesi' nden 1996 yılında tıp doktoru olarak mezun oldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını 1997-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tıp Fakültesinde yaptı.  

İstanbul Acıbadem Hastanesi ve Antalya'da Kemer Yaşam Hastanesi, Akdeniz Sağlık Vakfı Hastanesi ve Andeva Yıldız Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalıştı. 2011-2012 yılları arasında Reiki ve Hipnoz eğitimleri aldı ve bunları normal doğum sırasında uygulamaktadır. Vajen estetiği ( vajen daraltma, g-noktası enjeksiyonu, genital dudakların küçültülmesi), histeroskopi, laparoskopi konularında çeşitli seminerler ve workshoplara katıldı. Türk Jinekoloji ve Obstetrik derneği üyesi olan Dr. Aslı Vural Sesver 2005 yılından beri Antalya' da muayenehanesinde  Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Dr. Aslı Vural Sesver evli ve tek kız çocuk annesidir. Tenis ve keman hobileri arasındadır.

Hizmetlerimiz

  • Gebelik Takibi ve Doğum
  • Kadın Hastalıkları tanı ve Tedavisi
  • Histeroskopi ve laparoskopik Cerrahi
  • İdrar Kaçırma operasyonları
  • Vajina Estetiği Uygulamaları-Vajen daraltma, genital dudak estetiği(labioplasti), G noktası enjeksiyonu
  • Menopoz izlem
  • Doğum kontrol yöntemleri ve uygulamaları
  • Dört Boyutlu Ultrasonografi
  • İnfertilite Tanı ve Tedavisi, IUI (aşılama)
  • Kan ve patoloji tahlilleri (Anlaşmalı Laboratuvarımıza gönderiyoruz.)

 

Devami için tiklayiniz...

Genital Estetik Uygulamalar

PRP (trombositten zengin plazma) ve JİNEKOLOJİDE KULLANIM ALANLARI

 

PRP insanın kendi trombositlerinin az bir plazma içinde konsantre edilmiş halidir. Bazı araştırmacılar trombositten zengin plazmadaki trombosit konsantrasyonunun normal trombosit konsantrasyonundan 13 kat daha fazladır. PRP sadece yüksek miktarda trombosit içermez aynı zamanda pıhtılaşma faktörlerinin bütün komponentlerini içerir.

PRP , trombositlerinin içindeki alfa granüllerin parçalanıp içindeki büyüme faktörlerinin açığa çıkması yoluyla çalışır..

Temel olarak PRP kişinin kendisinden alınan yaklaşık 30-60cc kanın belirli bir devirde santrifüj edilmesi elde edilir. Santrifüj işlemi sonrasında en altta kırmızı kan hücreleri, ortada trombositler ve beyaz kan hücreleri (buffy coat), en üstte ise moleküler ağırlığı en düşük asellüler (trombositten fakir ) plazma bulunmaktadır.

Buffycoat , yoğun  trombosit içeren tabaka bir takım işlemlerden geçirilerek kullanıma hazır hale getirilip içerisindeki büyüme faktörlerini  Bio-Aktivatör ile açığa çıkarıyor ve gereksinim duyulan yerlere enjekte ediyoruz.  Sonra trombositler ve büyüme faktörleri  yaralı veya bozulmuş dokudaki bölgeye önemli onarıcı ve canlandırıcı özellikler kazandırıyor.

Günümüzde PRP giderek popülarite kazanmaktadır. Kişinin kendi kanından elde edilmesi ve özellikle iyileşmenin temel mekanizmasında yer alan büyüme faktörlerinin ve sitokinlerin kaynağı olması nedeniyle, birçok alanda kullanımı gündeme getirmektedir. Trombosit kaynaklı büyüme faktörü; kolegenaz salgılamayı ve kollagen sentezini düzenler, epidermal büyüme faktörü;  anjiogenezi uyarır, kollegenaz salgılamayı düzenler, VAskuler endothel büyüme faktörü; anjiogenez ve damar geçirgenliğini arttırır, Bağ dokusu büyüme faktörü;  anjiogenezi, kıkırdağın yeniden oluşumunu, fibrozü ve trombosit adezyonunu destekler, Dönüştürücü büyüme faktörü-beta kollagen sentezini ve kollegenaz salgısını düzenler.

PRP uygulamasında başarı, uygulama esnasında kullanılacak PRP nin yüksek yüksek konsantrasyonda elde edilmesine en az hasarlı ve yüksek konsantrasyonda büyüme faktörü açığa çıkarabilecek trombositlerin elde edilebilmesine bağlıdır.

 PRP ilk kez 1970’lerde geliştirildi. İlk kez bir açık kalp ameliyatında 1987 de italya’da kullanıldı. 1990’larda popüler hale geldi. Bugüne kadar bir çok farklı alanda kosmetik , diş, spor hekimliği, ve ağrı merkezlerinde ortopedi alanı gibi kullanılmıştır. PRP, sinir yaralanmaları, tendinit,  osteoartrit, kalp kası hasarı, kemik yapımı ve yenilenmesi, kronik ağrı kontrolünde, plastik cerrahi, diş tedavilerinde (implant ve kemik grefti)kullnılmıştır. Dermatolojide cilt sıklaştırma ve yara rejenerasyonu, cilt beyazlatmada ve Androjenik alopesi (Kellik) tedavinde uygulanmaktadır. Gözde LASEK sonrası rejenerasyonda, kuru göz tedavisnde kullanılmaktadır.

 

 

 

Jinekolojide PRP

vajinal kuruluk ,

cinsel ilişki sırasında ağrı (disparanü),

anorgazmi (orgazm olamama) veya hipoaktif cinsel uyarılma bozuklukları ve orgazm bozuklukları tedavilerinde

menopozdaki  vajen dokusunun yenilenmesi ( vajen sıkılığının sağlanması) tedavilerinde kullanılmaktadır.(Menopozdaki bir kadında östrojen yokluğuna bağlı olarak vajen duvarında incelme meydana gelir bu da vajinal kuruluk, iilşkide ağrıya, sık idrar yolu enfeksiyonu ve vajinada mantar enfeksiyonlara sebeb olabilmektedir. VAjen kuruluğu sadece menopoza bağlı değil tamoksifen veya doğum kontrol hapı kullanımı veya radyoterapi tedavileri sonrasında da görülebilmektedir.  Kuru vajinada tedavi başarısı %85-90 civarındadır.)

Sıkı ve gergin bir vajina ancak sağlıklı bir bağ dokusu ile sağlanabilir. Zamanla birlikte bağ dokusunda bozulma görülmeye başlanır. Ve dokunun kendini onarma ve yenileme süreci yavaşlar. Vajen dokusu incelir, sarkma meydana gelebilir. PRP de kişinin kendisinden alınan kan hücreleri ayrıştırılarak trombositten zengin olan plazma elde edilir. Bu plazmada normalda kanımızda bulunandan 4 kat fazla trombosit  bulunur.  Ayrıca normal kanda bulunan büyüme faktörleri  ve sitokinler elde edilmiş olur. Bu büyüme faktörleri  uygulanan bölgedeki bağ dokusu yenilenme sürecini hızlandırır. Böylece doku yeniden yapılanır.

PRP yönteminde kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji gibi bir yan etki görünmez  ve son derece güvenilir bir yöntemdir.

 Bu yöntemde vajen dokusuna elde edilen PRP enjektörle uygulanır. İşlem süresi yaklaşık 20-30dakika arasında sürmektedir (PRP nin hazırlanması ve uygulanması şeklinde). Acılı bir işlem değildir. Sonuçlar ilk 1 hafta içinde görülebilmektedir. Her kadın tedaviye diğer tedavilerdeki gibi aynı oranda cevap vermeyebilir. PRP sigara içmeyen alkol kullanmayan kadınlarda daha iyi sonuç vermektedir. Eğer hasta tedavi öncesi sigarayı bırakır ve günde en az 2-3 litre su içerse, kafeinli içeceklerden uzak durursa ve egzersiz PRP sonuçlarının daha iyi olmasını sağlayacaktır. İyilik halinin devamı için bu işlemin yılda 1-2 defa uygulanması yeterlidir.

SAdece bilgilendirme amaçlıdır. TAnı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. 

Türkçe
Bu Ayın Bebekleri

Dr. Aslı
VURAL SESVER

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Dr. Aslı Vural Sesver 29 Eylül 1972 de Antalya' da doğdu. Orta-lise eğitimini Antalya Kolejinde tamamladı. Hacettepe Tıp (ing) Fakültesi' nden 1996 yılında tıp doktoru olarak mezun oldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını 1997-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tıp Fakültesinde yaptı.  İstanbul Acıbadem Hastanesi ve Antalya'da Kemer Yaşam Hastanesi, Akdeniz Sağlık Vakfı Hastanesi ve Andeva Yıldız Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalıştı. 2011-2012 yılları arasında Reiki ve Hipnoz eğitimleri aldı ve bunları normal doğum sırasında uygulamaktadır. Vajen estetiği ( vajen daraltma, g-noktası enjeksiyonu, genital dudakların küçültülmesi), histeroskopi, laparoskopi konularında çeşitli seminerler ve workshoplara katıldı. Türk Jinekoloji ve Obstetrik derneği üyesi olan Dr. Aslı Vural Sesver 2005 yılından beri Antalya' da muayenehanesinde  Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yapmaktadır.
Dr. Aslı Vural Sesver evli ve tek kız çocuk annesidir. Tenis ve keman hobileri arasındadır.
            
Hizmetlerimiz
• Gebelik Takibi ve Doğum
• Kadın Hastalıkları tanı ve Tedavisi
• Histeroskopi ve laparoskopik Cerrahi
• İdrar Kaçırma operasyonları
• Vajina Estetiği Uygulamaları-Vajen daraltma, genital dudak estetiği(labioplasti), G noktası enjeksiyonu
• Menopoz izlem
• Doğum kontrol yöntemleri ve uygulamaları
• Dört Boyutlu Ultrasonografi
• İnfertilite Tanı ve Tedavisi, IUI (aşılama)
• Kan ve patoloji tahlilleri (Anlaşmalı Laboratuvarımıza gönderiyoruz.)
 
İletişim
Yeşilbahçe mah MetinKasapoğlu cad 65/6 Antalya

Randevu için: 0(533) 284 02 31 ve 0(242) 316 72 70

 
Duyurular ve Haberler